پادکست 822 #7 – سی ام اسفند 1395

احترام در مرز بین مرگ و زندگی، عید سعید باستانی و آرد گندم خراسان

 

لینک این قسمت روی یوتیوب.

 

انتشار پادکست 822 متوقف شده است.

 

 

پادکست 822 را روی کانال یوتیوب علی سخاوتی می توانید بشنوید.

7 دیدگاه

 1. سلام. با اکثر حرفهاتون موافقم، فقط نیاز دیدم که بگم در ایران اونقدرها هم تعطیلات نداریم راکثر کشورها 2 روز در هفته تعطیلن ولی در ایران فقط یک روزه، جمعه. ما تعطیلات ملی مون زیاده.
  در کل حساب کنیم، تقریبا اکثر کشورها دو برابر ما تعطیلات دارن. حتی کشورهای خیلی پیشرفته. همین نکته نشون میده کار زیاد کردن و تعطیلی کم داشتن، لزوما نتیجه مثبتی نداره. یعنی منکه فکر نمیکنم ما با این روش پیشرفت کرده باشیم!

 2. سلام اقای سخاوتی
  این پادکست خیلی جالب بود و کلا تو پادکستها بخشهایی ک مربوط به حال و هواتونه و در مورد خود میگین رو دوس دارم فک کنم به خاطر اینه ویژگیهای شخصیتیمون به هم نزدیک باشه نمیدونم ، من خودم تعطیلات نوروز برام انچنان جالب نبود(و نیست) غیر ازعیدی اعضای خانواده چون نقدی بود 🙂
  تو کاستومایز تعطیلات باهاتون موافقم

 3. سلام جناب سخاوتی. این قسمت فوق العاده بود.

  من خودم به شخصه امسال ۱۸ تا سررسید دریافت کردم. یکیش رو برای خودم انتخاب کردم. چون برنامه ریزی های روزانه ام رو بیشتر روی کاغذ می نویسم تا دستگاه دیجیتال مثل موبایل و کامپیوتر

  اما حالا با اون ۱۷ تای دیگه نمی دونم واقعا چی کار کنم. هرکی می رسه بهش تعارف می کنم که یکی برداره ببره اما همه همین وضعیت رو دارن انگار. تا آخر ماه احتمالا همشون توی سطل زباله جا می گیرن. حیف این همه منابعی که واسه ساختشون صرف شده.
  (اون مورد اندازه تیرآهن رو از بچگی واسم سوال بود. واقعا نمی فهمم با چه هدفی باید اندازه تیرآهن رو ته سررسید داشته باشیم)

  در مورد کاستومایز کردن تعطیلات به شدت باهاتون موافقم. واقعا این دو هفته کشور رو به اندازه چندین هفته ( و شاید حتی ماه)‌ عقب می اندازه. توی همه چی. کاش بشه با یه ایده جدید مثل ایده شما این وضعیت رو بهتر کرد. (اگه دست من بود کلا این تعطیلات رو جمع می کردم- خودم به شخصه از این سنت بیزارم)‌

  منتظر قسمت بعدی هستم. موفق باشید

 4. آقای سخاوتی گندم خراسان بدون گلوتنه؟ یک بار نوشتید اصلاح نژادی موجب افزایش گلوتن می‌شود. برای این پرسیدم.

  1. من اطلاعات خیلی کمی در این زمینه دارم. تا جایی که می دانم همه گونه های گندم و خیلی غلات دیگر مثل برنج گلوتن دارند. اصلاح نژادی در بعضی موارد باعث افزایش گلوتن می شود. نکته جالبتر اینست که کاهش زمان تخمیر خمیر نان هم ظاهرا باعث افزایش گلوتن می شود.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.