پادکست به راه بادیه #20

قطعی اینترنت در هرم مازلو، خواستگاری نافرجام و تعریفی از به راه بادیه رفتن

 

به راه بادیه را می توانید روی بیشتر اپ های پادکستینگ گوش بدهید.

Apple PodcastsCastboxRadio PublicPocket CastsSpotifyGoogle PodcastsAnchor

آدرس ایمیل پادکست به راه بادیه.

 

 

 

9 دیدگاه

 1. همین الان در میون افکارم بودم و خیلی جدی و با ناراحتی به این فکر کردم که اینجا واقعا جای من نیست…
  بعد یهو یاد اون اپیزود افتادم که شما با راننده تاکسی صحبت میکردین و اون اصرار داشت که اونجا جای شما نیست ولی شما هم انکار میکردین که نه اتفاقا جای من همینجاست : )))))) خیلی خنده م گرفت : )))
  حالا یادم نیست توی همون اپیزود بود که طرف میگفت ” تبریک سال نو ” : )))))))))) یا ی اپیزود دیگه بود X’D
  به هر حال ممنون : ))

 2. چون چند روز پیش گوش دادم یادم نمیاد ی سری چیزایی که گفته بودین نظر بدیم رو. فکر کنم یکی ش درباره این بود که خانوما بگن تکیه گاه بودن مرد یعنی چی.
  گویا به خاطر حافظه م صرفا یک چیز کلی درباره این امیزود به یادم مونده.
  اینکه جالب بود و لذت بردم.
  ممنون

 3. بین این سه پادکست، به راه بادیه چیزی دیگه ست.عمیقه، شلوغ نیست، فرصتی است برای دیدن جنبه های دیگر زندگی، سخنانی است که فکر میکنم از دل بر می آید و به ما امکان می دهد تا خودمان را با آن بسنجیم.

 4. بعد از مدتها با گوش کردن به این اپیزود حالم کلی خوب شد. علی سخاوتی بهترین کاری که تو باید بکنی اینه که پادکست به راه بادیه بسازی . این پادکطت ها برای من به شخصه سرشار از انرژی بسیار امیدبخشه. آفرین به تو و ممنون که هستی .

 5. براساس نوع سوالاتی که ازتون پرسیدن و روایتی که شما داشتید حدس می‌زنم پشت عبارت «تکیه کردن» یک جور تمایل به قطعیت در ایشون وجود داره.

 6. يك دختر :من از همسر آينده ام فقط يك خواسته دارم .اينكه من رو درك كنه (اين خواسته زياديه كه كه آدم از يك ترلياردر داشته باشه؟)

  1. خیلی اپیزود خوبی بود. اون قسمت که گفتین متوجه نشدین کی فیلم توی گوشی اون خانم تموم شده و ایشون مودبانه گوشی رو از دستتون کشیدن، روده بر شدم از خنده.
   هاان درباره ی تکیه هم، اگه با این مفهوم آشنایی ندارین راهنماییتون میکنم به تعداد زیادی از اکانت های عکس نوشته تو اینستا که به طور مثال اینطورین که:”پسر باید قدش از عشقش بلندتر باشه، تا وقتی میخواد عزیز ترین دختر تو زندگیشو بوس کنه غرورشو بشکنه سرشو بیاره پایین ماچ کنه، دختر هم باید قدش کوتاه باشه تا تو بغل آقاش گم بشه و احساس امنیت کنه. “
   و خب فک نمیکنم این مفاهیم فقط تو ایران و تو این فرهنگ باشن، اتفاقا بخش زیادی از این مدل رمانتیک بودن از فرهنگ غرب میاد. فیلم های رمانتیک غربی زیادی دیدم که عشق رو این مدلی میبینن.
   درباره ی اون خانم هم، راستش خیلی احتمال نمیدم که پای تلفن نظر خودش رو عوض کرده باشه و یه شخصیت دیگه ای بروز داده باشه. تو جمع های هنری، چیزی که زیاده افرادی هستن که “هنری” بودن رو مساوی فرهیختگی میدونن و احساس میکنن چون “هنرمند” هستن (مثلا نقاشی شون خوبه) پس ینی قوه ی فکر و استدلال قوی ای دارن یا عمیقن. و به همین خاطر احتمالش رو زیاد میدونم که اون خانم هنرمند، چون هنرمنده، گفته من دنبال یه فرد “فرهیخته” م که کتاب بخونه و اینا. درحالی که مثلا جایگاه اجتماعی یا باکلاس بودن رو ترجیح میده به چیزهایی از جنس عمیق بودن یا توانایی گوش کردن، یا توانایی گفت و گو.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *