پادکست فارسی فنامنا – پنجم دی 98

فروختن گوشی موبایل برای خریدن تجهیزات کوهنوردی، تغییر رشته، بازاریابی شبکه ای و داستانهای جذاب دیگر از زبان اردلان از شاهرود.

پادکست فارسی فنامنا را که با فید پادکست به راه بادیه منتشر می شود، می توانید روی بیشتر اپ های پادکستینگ گوش بدهید.

Apple PodcastsCastboxRadio PublicPocket CastsSpotifyGoogle PodcastsAnchor

آدرس ایمیل و کانال تلگرام پادکست به راه بادیه.

آدرس صفحه اینستاگرام و توئیتر به راه بادیه.

صفحه فیسبوک فنامنا.

اگر شما هم مایل هستید درباره زندگی خودتان حرف بزنید می توانید در پادکست فارسی فنامنا شرکت کنید.

8 دیدگاه

 1. خب يك بار ديگه امتحان ميكنم:)
  من فكر ميكنم كه در همه اپيسودهاى منتشر شده سه پادكست فنامنا، به راه باديه و فرد و زوج، قطعا حداقل يك نكته مثبت كه ارزش شنيدن داشته باشه وجود داشته و اين مهمه.
  ايده پادكست فنامنا فوق العاده ست. برداشت من از اين پادكست اينه كه، ما قراره اينجا داستان و روايت مردم عادى از زندگى رو بشنويم. يه كارمند، يه دانشجو، يه مادر، يكى كه زياد سفر ميره، يكى كه مهاجرت كرده و … . اين پادكست دنبال قهرمان و قصه جذاب نيست. هرچند لا به لاى داستان هاى گفته شده قهرمان و قصه جذاب هم پيدا ميشه. با اين حال روايت شما از زندگى هرچقدر هم كه به نظر ساده، تكرارى يا بى هيجان هم بياد، اينجا جاييه كه صداى شما در كمال احترام و بدون كمترين قضاوت شنيده ميشه. و اين چيزيه كه فوق العاده ست، خاصه و ارزشمنده و قطعا شنوده هاى خاص خودش رو هم داره.
  اما با محمد موافقم. صداى ويبره گوشى خيلى وقته كه تو هر سه تا پادكست به گوش ميرسه.
  براى بهتر شدن پادكست فنامنا يك بخشش مربوط به سوژه ست. اينكه چطور صحبت كنه و يا اينكه داستانش رو چطور روايت كنه. ميشه گفت اين بخش بيشترش دست آقاى سخاوتى نيست، چون سوژه ها داوطلبانه به اين پادكست ميان.
  اما بخش ديگه كه مربوط به مديريت گفتگو ميشه (كه البته واسه من اين سوال وجود داره كه اساسا اين پادكست چقدر قراره گفتگو محور باشه)، اينكه صدا خوب و واضح به گوش برسه و پارازيت يا صدايى وجود نداشته باشه كه تمركز شنونده رو بهم بريزه، يكى از بديهى ترين چيزاييه كه بايد در ضبط پادكست مورد توجه قرار بگيره.
  فنامنا ايده جذابيه و اميدوارم به بهترين شكل ادامه پيدا كنه.

 2. من يكى دو روزى ميشه كه دارم سعى ميكنم براى اين پست يك كامنت نسبتا طولانى بگذارم. ولى هر بار با خطا مواجه ميشم. شايد ده دوازده بارى اين كار رو امتحان كردم. حتى يك بار بعد از تلاش براى ثبت كامنت با اين پيغام مواجه شدم كه كامنت شما تكراريه. ولى انگار ديدگاه من ثبت نشده. آيا دليل خاصى وجود داره؟

 3. چند اپیزودیه که فنامنا خیلی سرسری و نامنسجم پیش می ره. میزبان خیلی منفعلانه برخورد می کنه و واکنشش شبیه کساییه که وقتی باهاشون حرف می زنی سرشون تو گوشیه و فقط یه هن و هونی می کنن که یه چیزی گفته باشن. بخصوص که مدام صدای ویبره گوشی هم میاد و پارازیتیه بر اعصاب شنونده. اگر اینقدر سرتون شلوغه که برای یک ساعت نمی تونید از موبایل دست بکشید چرا اصلا پادکست تولید می کنید. این وضعیت به مهمان پادکست هم منتقل میشه و باعث شده مهمان خیلی گزارشی و بدون هیچ حس و هیجانی صحبت کنه و چیزی به نام فنا منا عملا شکل نمی گیره. از برخورد سرد علی سخاوتی هم که به شدت انرژی منفی و بی تفاوتی می تراوه. گویا ایشون فقط بلدن با مهمانان مونث خوب بگو بخندی راه بندازن و نظرات صدتا یه غازی مثل تو هفت شهر عشق عطار رو طی کردی و از این دست گنده گویی ها برای مخ زنی آدمی که یه تعریف واضح و قابل درک از تجربیاتش نتونست ارائه کنه ، از خودشون صادر کنن. به خاطر همین برخورد منفعلانه میزبان این اپیزود عملا تبدیل شده به یک پرزانت صوتی برای فعالیت های یک نتورکر. با تناقضات بسیاری که معمولا در حرفای این قبیل آدمها می بینیم.کسی که با سرمایه و مغازه آماده پدرش که ریسک پایین تری داشته نتونسته هیچ درآمدی داشته باشه اچطور می تونه با فروش محصولات اغلب بنجلی که تو نتورک ها هست الان صدو پنجاه تا زیر دست داشته باشه!!! واقعا اینقدر ساده لوحید که باور کنید میان واستون مغازه و مجوز راه می ندازن بدون هیچ هزینه ای . اگه اینطوری بود که الان همه سر کار بودن و مشکل اشتغال به کل حل شده بود.

 4. آره با فیلتر شکن اکی شد.

  خب پادکست بامزه ای بود و آدم رو با گوشه ی دیگه ای از دنیا و فرد دیگری در این دنیای بزرگ آشنا کرد:)) دقیقا جذابیت پادکست فنامنا واسه من همینه که آدم میفهمه چقدررر آدم تو دنیا هست و چه دغدغه هایی دارن و زندگیشون چه جوری میگذره.
  منم خیلی دغدغه ی اینو دارم که از این رشته به اون رشته میپرم، ولی خب فعلا یه چن وقتیه ساکن شدم و خوشحالم:)))

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *