پادکست فارسی فنامنا – سوم مهر ۹۹

خرخوانی، تاریکی، انار بازی، لذت جستجو در فلسفه و موسیقی و ادبیات و تصمیم به کمک به انسانها.گفتگویی نه چندان کوتاه با امیرحسین.

پادکست فارسی فنامنا را که با فید پادکست به راه بادیه منتشر می شود، می توانید روی بیشتر اپ های پادکستینگ گوش بدهید.

Apple PodcastsCastboxRadio PublicPocket CastsSpotifyGoogle PodcastsAnchor

آدرس ایمیل و کانال تلگرام پادکست به راه بادیه.

آدرس صفحه اینستاگرام و توئیتر به راه بادیه.

صفحه فیسبوک فنامنا.

اگر شما هم مایل هستید درباره زندگی خودتان حرف بزنید می توانید در پادکست فارسی فنامنا شرکت کنید.

18 دیدگاه

 1. سلام کل پادکست را با دقت گوش دادم، نمی دونم که این آقای امیر حسین بالذات الان وجود خارجی داره یا خیر. خصوصا اون جایی که میگن با پیکان میرفتم یه عالمه رو ستا رو و ساعت ها مشاهده کوه ها و طبیعت. بعد یهویی هوس کنکور دادن و نرفتن و دانشگاه صوری ثبت نام کردن و بعد دوباره کنکور دادن و  رفتن به خوابگاه و تعطیلی در کرونا و کدوم خوابگاه؟! اصلا قبل از ثبت نام مگه میفرستن خوابگاه؟ و فرایندهایی حتی غیر منطبق با کوچکترین قواعد روزمره .  خانواده در این بین چه بازخوردی داشته اند و اصولا اینها ساخته تخیلات ذهن یک نوجوان می تونه باشه و بس.

  1. دقیقا اینها چیزایی بود که منم می خواستم بگم ولی فکر کردم وقتی میزبان نفهمید که این آدم داره یه ملغمه ای از حرف های مهمانان پادکستهای فبلی رو به هم می بافه، واسه چی باید بیایم وقت و انرژی تلف کنیم واسه یه آدمی که روزز به روز بی احترامی به مخاطب و دست کم گرفتن شعور و بازخوردهای مخاطب تو کارش در حال افزایشه.این پادکست آخری به راه بادیه هم  که اینقدر سرشار از نفرت و انرژی منفی بود که من حتی رغبت نکردم نظری بدم 

  2. سلام ، اگر شما چیزی رو انجام ندادین یا انجام نمیدین دلیل نمیشه بقیه هم نتونن انجامش بدن . داشتن نظراتی با لیبل ” همین و بس ” در بهترین حالت کم خردانه میتونه باشه. من در همه دانشگاه های جهان تحصیل نکردم من تجربه ثبت نام در همه خوابگاه های دانشگاه های سطح تهران را نداشتم ، در دانشگاهی که من تحصیل میکنم فرآیند ثبت نام دانشجو پس از قبولی کنکور شامل یک مرحله ثبت نام الکترونیکی میشه که در اون مرحله امکان رزرو خوابگاه هست که طبعا پس از ورود به تهران لیستی در اختیار مسئول خوابگاه هست که توسط اون خوابگاه و کلید اتاق به دانشجو ” پیش از ثبت نام حضوری ” تعلق میگیره . 

 2. سلام. تو اين روزها كه در بى انگيزگى وحشتناكى به سر ميبرم شنيدن روايت يك مسير متفاوت از زبان اميرحسين واسه من بسيار انگيزه بخش بود. ممنونم از اميرحسين و آقاى سخاوتى. و اينكه دو سه تا اصطلاح به كار برد كه واسه من واقعاً تازه و جالب بود. دارم فكر ميكنم كه كاش ميشد مطالعه اى صورت ميگرفت در مورد “آسيب شناسى ارزش ها در سنين نوجوانى تا اوايل دانشگاه. ارزش ها چه بر سر ما مى آورد؟” بسيارى از ما در يكى از بهترين دوران هاى زندگى كه انرژى، حس كنجكاوى، و ظرفيت يادگيريمون و … در اوج خودش بود، توسط خانواده و جامعه گرفتار يكسرى به اصطلاح ارزش (مثل تاكيد بر رفتن به دانشگاه) شديم كه معلوم نيست چرا اين ها ارزش است و بقيه مسائل نه (مثل مطالعه آزاد، موسيقى، هنر و در كل هرچيزى كه تو مدرسه به صورت رسمى آموزش داده نميشه). خيلى هامون شايد نتونستيم به خوبى از اين مهلكه خارج بشيم و تنها نتيجه اى كه برامون داشت احساس سرخوردگى، افسردگى  و از دست دادن علاقه به مسائلى بود كه در زمان مناسب بهشون پاسخ درستى داده نشد. البته خوسبختانه گويا مهمان پادكست با اينكه مسير متفاوتى رو انتخاب كرد ولى نتيجه خيلى خوبى هم گرفت در نهايت.+بسيار زياد دوست دارم كه در فنامنا شنونده صحبت هاى افراد بالاى چهل سال باشم. گويا متاسفانه يا پادكست گوش نميدند. يا علاقه اى به صحبت كردن ندارند كه ما شاهد حضورشون تو پادكست نيستيم.

 3. هوش در زیست تکاملی به قابلیت سازگار شدن با محیط گفته میشه، مثلا حشره ای که طی تکامل به رنگ چوب دراومده، کاکتوس که برای به حداقل رسوندن تبخیر آب ، روی سطحش پر از خار شده، برای انسان هم همین قاعده هست، منتها به نظر میرسه آدما بخشی از هوشیاریشون رو در محیطی که خودشون (جامعه) ساختن از دست میدن، سازگاری با جامعه با روند تکاملی آدم داره مقابله میکنه، اینکه کسی ادعای تیز هوش بودن کنه، ادعای بزرگیه، چه طور خودمون رو میتونیم خارج از این سیستم و دستگاه محک بزنیم؟ با چه چیزی سازگارتریم؟

 4. رادیکال ترین فنامنا بود. بنظرم مهمان بخوبی جامعه ستیز کامل بودن رو نشون داد . چون رفتارش توی این وبلاگ جامعه ستیزانه به نسبت وبلاگ باز هم جامعه ستیزانه بود ! احساساتی که به شنونده انتقال میداد رو بخوبی میشد تصور کرد و نیمه اول حرفاش متاثر کننده بود. امیدوارم موفق بشه.

 5. اگر می خواهید بدانید زبان یادگرفتن یک ملت تازه به دوران رسیده چه بر سر محاورات فارسی خواهد آورد و چطور زبان ما را مثل زبان هندی به آش شله قلمکار مضحکی از فارسی و انگلیسی مبدل خواهد ساخت به این پادکست گوش کنید. تازه شانس آوردیم سخاوتی آلمانی و فرانسه بلد نیست وگر نه ایشون از فرانسه به سقف رسیده و آلمانی تازه از راه رسیده هم ما را مستفیض می کردن. از مجری انتظار می ره این افتضاح رو کنترل می کرد نه اینکه دم به دمش بده و خودشم چهار تا واژه بزاره روش پس بده.

 6. به نظر منم این فنا منا یه مسائلی داشت و چندان باور پذیر هم نبود یه متن مفصل هم نوشتم و به تناقضات اشاره کردم ولی بعد دیدم شاید درست نباشه گفتنش و پاک کردم. به هر حال قبلا هم به راه بادیه و هم فنامنا کیفیت بهتری داشت. این فاصله های طولانی گویا مفید نبوده برای پادکست.. به نظدم اگه علی آقا به جای ترجمه روی تولید پادکست تمرکز می کرد خروجی برای ما لذت و جذابیت بیشتری داشت. ترجمه رو خیلی ها از پسش بر میان ولی نگاه اختصاصی و بی نظیر علی به زندگی تو کمتر کسی پیدا میشه. علی آقا شما از خودت اجتهاد کن و برون ده بده داستان ترجمه رو  که از همه جا میشه گیر آورد.

 7. مهمان چقدر حرفهای انتزاعی حرف می زد و چقدر ذهنش پر از قضاوته در مورد خودش و دیگران. همون اول صحبت، استفاده از کلمه کودن توسط ایشون نشون می ده که چه نگاه بالا به پایین و قضاوت گری داره. و اینقدر استفاده از واژه های انگلیسی برای رساندن مفهوم رو هم نمی فهمم. اینهمه تکرار واژه جوی به جای لذت و ….اون بهش تشخیص اختلال جامعه ستیزی هم واقعا برای ما جذابیت یا ارتباطی نداشت. تو من کیلیک می کرد معادل با جرقه می زد !!!!!!!به نظرم فنا منای این قسمت خیلی کمرنگ بود و بیشتر بحث میان دو نفر در مورد کتاب های خونده و نخونده و قول می دم و فلان اختلال رو دارم یا ندارم و اینا هیچ کدوم قصه نداره. خودگویی و خود خندی بود بیشتر و علی عزیز به نظر می رسه مهارت های کنترل و هدایت بحث رو بی خیال شدید تو این قسمت. کانفلیکت داشتم با همه!!!!  جلسه تشخیص روانپزشکی بود اضطاب داشتم افسرده بودم نکنه بای پلارم فلان جا دارک بود .سد بود اینا واقعا قراره چه تصویری به ما بده؟ ……….ما تو فنا منا منتظر یه قصه از دل زندگی هستیم 

  1. من کسانی رو که دوست دارند در این پادکست شرکت کنند فیلتر نمی کنم.
   شاید چیزهایی که گفت قصه ای از دل زندگیش بود. از کجا میشه فهمید؟
   و اگر هم نبود چطور میشد از قبل تشخیص داد و جلوی شرکتش در پادکست رو گرفت؟ اگر ایده ای در این زمینه دارید ممنون میشم من رو راهنمایی کنید.

   در ضمن برای گوش کردن به داستانهایی از دل زندگی، دوکا رو فراموش نکنید:)
   و همچنین مشتاقم داستان زندگی شما رو هم در این پادکست بشنوم.

   1. دقیقه ۲۱ هستماینقدر استفاده از لغات انگلیسی و اینقدر خندیدن اونقدر رو اعصاب بود که گفتم بیام همین الان بگم!

 8. من لذت بردم، چقدر خوب تونستی از رها کردن همه چیز به چیزی که همیشه میخواستی باشی برسی. آدمای معدودی انقدر آگاهانه مسیر زندگیشون رو انتخاب میکنن. پی نوشت هم اینکه همه ی فمینیست ها رادیکال نیستن و شروع این جنبش اصلا بر اساس برابری بوده و نه دشمنی با مرد ها 🙂 

  1. سلام ، من اطلاعات زیادی درباره فمینیزم ندارم ، اما همچنان درباره مشکلات و موضوعات زنان بخصوص در ایران و خاورمیانه بشدت علاقه دارم بیشتر بدونم و اگر بتونم کمک کنم چون فکر میکنم هنوز راه زیادی برای برابری مونده . درباره اینکه آدمای کمی آگاهانه مسیر زندگیشون رو میرن ، کی می‌دونه 🙂 ؟ ولی مطمئنا آدمای زیادی نیستن که آگاهانه پیش برن.  بامهر 

 9. کاملا مشخص بود گفت و گو هدف دار و برای سیاه نمایی فمینیست طراحی شده بود همچنین پر از الفاظ جنسیتی بود که درست نیست .

 10. کتاب فرنی و زویی ، از سلینجر هم کتاب خوبیه ، این همون کتابیه که تو فیلم هامون  خسرو شکیبایی  با دیالوگ خاصی به بازیگر مقابلش میده ، که میگه این کتاب پر از درد و رنج و عشقه …. اگه درست یادم مونده باشه .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.