پادکست فارسی فنامنا – #۳۴ – ۱۵ آذر ۹۹

بحران هویت در ۲۴ سالگی، انتقاد از روند پادکست فنامنا و شرکت کنندگانش، شرکت در پادکست به جای مشاوره روانشناسی و کلی بحث و کل کل با شیما در یک قسمت طولانی خارج از نوبت.

 

پادکست فارسی فنامنا را که با فید پادکست به راه بادیه منتشر می شود، می توانید روی بیشتر اپ های پادکستینگ گوش بدهید.

Apple PodcastsCastboxRadio PublicPocket CastsSpotifyGoogle PodcastsAnchor

آدرس ایمیل و کانال تلگرام پادکست به راه بادیه.

آدرس صفحه اینستاگرام و توئیتر به راه بادیه.

صفحه فیسبوک فنامنا.

اگر شما هم مایل هستید درباره زندگی خودتان حرف بزنید می توانید در پادکست فارسی فنامنا شرکت کنید.

9 دیدگاه

  1. لذت بیکران بردم از شنیدن شیما. کاش آقای سخاوتی کمتر تو حرفش می‌پرید.به نظر من شیما انسانی فوق‌العاده باهوش و دقیقه. و انسانی سختکوش و عملگرا. به نظرم پیدا کردن هدفی قابل اعتنا برای کسی با هوش شیما بسیار دشواره. هر چیز سطحی و مبتذلی که به عنوان هدف زندگی معرفی می‌شه، نمیتونه شیما رو جذب کنه. به نظرم شیما کاندید خودکشی قبل از 40 سالگیه. امیدوارم همیشه شاد باشه.

  2. من بالاخره بعد از تقسیم‌بندی این اَبَر اپیزود به چند اپیزود کوتاه تونستم تمومش کنم و به عنوان کسی که توی پادکست فنامنا شرکت کرده، می‌خوام یه دفاعی بکنم درباره این که شیما می‌گفت هرکس اومد فنامنا آدم موفقی بود و اینا، نمی‌دونم حالا اصلا قسمتی از این حرف به اپیزود من هم مربوط می‌شه یا نه، ولی چون من توی اون اپیزود یه چیزی گفتم که «من از زندگی و همه‌ی تصمیم‌هام راضی هستم»، گفتم شاید این برداشت شده باشه که من خودم رو آدم موفقی میدونم. نه اصلا این معناش این نیست که من زندگی موفق و فلانی داشتم. نه. اتفاقا من خیلی از اون تصمیمات و اتفاقات زندگیم باعث شده بود که حتی به مرحله خودکشی هم برسم، ولی با این حال باز از اون تصمیمات راضیم چون زندگیم بوده. با دانش اون موقع اون تصمیم درست‌ترین تصمیمی بوده که می‌تونستم بگیرم، پس چرا باید ناراضی باشم ازش؟ و دقیقا به اون دیدگاهی که آقای سخاوتی اشاره کردن رسیدم(شایدم دارم می‌رسم)، که اصلا چرا باید هدفمند زندگی کنم یا بخوام کس خاصی باشم. من همین که هستم یعنی ارزش دارم.

  3. راستی چرا میخوای بچه بیاری ؟  فرزنداوری یعنی خودخواهی . فرزنداوری همان گربه اوری ( گربه خریدن ) است . بچه همچون یک وسیله  ( گیرم با رنگ و لعاب تبادل محبت و عشق . ….. ) 

  4. برداشت من ( البته صادقانه میگویم ، بدون  تعمق زیاد ) : شیما – همچون ملیاردها انسان دیگر – دچهر بی هویتی ( بی هدفی ، بی انگیزگی ، بی معنایی )  شده . او بجهت عدم صبوری و مقاومت  کم ” تسلیم ” تن دادن به ازدواج  میشود ( به امید یکجور گشایش و رهایی ) ، اما تیرش به سنگ نمیخورد . در ادامه مجبور است برای رهایی از  ملالت بیمعنایی به بازی مافیا و بچه گربه و فرار از روز ( خووابیدن در طول روز )   روی یباورد . خب! درد او درد ملیلردها ادم دیگر هم هست  ، اما دوایش چیست ؟ دانستن اینکه  اولا  دوای ایدال ( معنای ایدال )  وجود ندارد ( گشتم نبود ، نگرد نیست )  . و دوم انکه  معناهای ممکن و غیر ایدالیستی  زیاد است  . مثلا چی ؟ گره گشایی از کار کسی یا کسانی ( وابسته به امکاناتت و اراده ات ، و شفقتت ، و…. )  ، در عین بی هدفی به دنبال هدف بودن (= جستجو همچون راه ، راه همچون هدف )   ،  شرکت در یک پادکست و تقسیم کردن تجربیاتت با دیگران ، و صدها و صدها راه دیگر .  اما  یک نکته مهم : خر و خرما  با هم نداریم  .  معنای ایدال ( = هم بسیار لذتبخش و هم بسیار معنوی ، و هم ….. )  نداریم  .  اما  در عین حال یک زیست مثبت و شاد و اخلاقی نه تنها ممتنع نیست ، بلکه کاملا ممکن است و هزاران  شاهد تجربی و عینی دارد .  ضمنا  تحمل و حوصله فراموش نشود 

  5. خطاب به شیما؛ اول؛ لطفا به خودت زمان بده و از معجزات گذشت زمان و کسب سن!؟! غافل نشو، برعکس نظر خودت، در این اپیزود از دفعات قبلی بهتر بودی و به طور کلی روند بلوغ رو میشه دید، دوم؛ با نظرت در مورد روند فنامنا موافقم و اون دلزدگی رو منم تجربه کردم، البته مساله موفق بودن یا نبودن شرکت کننده ها نیست، اونها از یک جنبه‌ای از زندگیشون حرف زدند که مشخصات فنامنایی نداشته به نظر شما یا بنده، در واقع محور صحبتشون ایراد داره بازم به نظر ما، دوست دارم اینها رو در یک اپیزود به صورت شفاهی بیان کنم که واضح تر بشه منظورم و یه راهکار به غیر از گزینش هم ارائه بدم! :))) سوم اینکه من انگیزه بیشتری گرفتم که بیام حرف بزنم در فنامنا و حس کردم وقتش رسیده. چهارم؛ لطفا الان بچه‌ نیار! پنجم: تبریک میگم که آقای سخاوتی رو وادار به سانسور کردی، تو بازم شگفتی آفریدی! و امیدوارم کامنتم سانسور نشه.

  6. شیما من فکر میکنم جلسات مشاوره ای رو با علی سخاوتی ادامه بده ، فقط فنا منا رو به فنا مده ، که حیفه ، همین که صادقانه تفکراتت و احساسات رو بیان میکنی برای ما ارزشمنده .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.