پادکست به راه بادیه #۲۹

قصه بط بچگان که مرغ خانگی پروردشان

نظریه دلبستگی، ایمپرینتینگ، سوپ کدو، مراقبت و توقف فیدبک

 

رشد درک ما از رشد – قسمت پنجمقسمت ششمقسمت هفتم

 

 

به راه بادیه را می توانید روی بیشتر اپ های پادکستینگ گوش بدهید.

Apple PodcastsCastboxRadio PublicPocket CastsSpotifyGoogle PodcastsAnchor

آدرس ایمیل

آدرس صفحه اینستاگرام و توئیتر علی سخاوتی.

4 دیدگاه

  1. سلام آقای سخاوتی،من به صورت بیمارگونه ای شنیدن قسمتای جدید به راه بادیه رو به تعویق میندازم (من جمله این اپیزود)، به خاطر لذتیه که میبرم از شنیدنش، ولی بعد حرص میخورم چرا زودتر نشنیدم.اینم بگم من هم ادویه‌ها رو اول به روغن اضافه میکنم و همیشه از نتیجه غافلگیر میشم.

  2. در کنترل صنعتی ، فرایند  پایدار اکثرا با فیدبک منفی بوجود میاید و حرکات روزانه انسان مانند برداشتن یک لیوان آب هم بدون فیدبک (یعنی بستن چشم ، که آنهم فیدبک لمسی جایگزین بینایی میشود )به سختی انجام میشود -بستگی به نوع فرایند،  سه تیپ کنترلر (انتگرال گیر – خطی – مشتق گیر )بکار میرود . برای فرایند های سریع از فیدبک کند (انتگرال گیر ) استفاده میشود مانند قطع شیر آب یک مخزن که بایستی سنسور کاملا در اب غرق شود تا فرمان قطع صادر شود و برای وصل مجدد هم بایستی کاملا آب پایین برود . برای فرایند های کند مثل دمای یک کوره ذوب فلز ، وقتی دما به عدد مورد نظر برسد ، برای واکنش نشان دادن دیر است و بایستی پیش بینی از قبل بشود و از فیدبک پیشگو (مشتق گیر ) استفاده میشود . و برخی فرایند ها هم فیدبک خطی استفاده میشود . مشکل این است که منحنی مشخصه انسانی بسیار پیچیده و متغیر است . که نمیشود . منحنی نایکویست آن را ترسیم کرد و یک سیستم توپ طراحی کرد 

  3. این پادکست من را یاد اینکه “مادر غیر احمق ها خودشان هستند” انداخت. چه سفر بی رسیدنی است دانستن اینکه تو مادر من نیستی، تو هم مادر من نیستی و بقیه تان هم. در این مسیر همه کتاب‌ها، همه ایده ها، همه وبلاگ ها و کوچ ها و دوره ها و پادکست ها و آدم‌های تویشان ممکن است دایه ام شوند. و تازه حتی بعد از همه اینها این حس که هیچ کدام دایه ام نیستند و فیدبکی که از این حس یا فکر میگیرم می آید و دایه ام می‌شود!

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *