پادکست فارسی فنامنا – #۳۵ – قسمت آخر ۲۵ دی۹۹

این آخرین قسمت از پادکست فناماست که با همراهی مجید، هستی و مرضیه ضبط کردیم.

 

پادکست به راه بادیه به روال سابق ادامه پیدا خواهد کرد.

 

پادکست به راه بادیه را می توانید روی بیشتر اپ های پادکستینگ گوش بدهید.

Apple PodcastsCastboxRadio PublicPocket CastsSpotifyGoogle PodcastsAnchor

آدرس ایمیل

آدرس صفحه اینستاگرام و توئیتر علی سخاوتی.

3 دیدگاه

  1. بهترین پادکستی که تا حالا گوش دادم داره تعطیل میشه. چه قدر بد! تنها پادکستی که با لذت تمام گوش می‌دم و با لذت تمام منتظر بعدیش میمونم. اونقدر برام لذتبخشه که معمولا قسمت جدید رو نگه می‌دارم تا تو شرایطی ایده‌آل و با ارامش خاطر بهش گوش بدم. من فنامنا رو به این دلیل دوست دارم که با تجربه‌های زیسته‌ی بکر مواجهم می‌کنه. آدم‌های معمولی که به نظرم اصلا هم معمولی نیستند و مهمترین دلیل معمولی نبودنشون اینه که تو این پادکست شرکت می‌کنند. و اصلا چه اهمیتی داره که کسی رو معمولی بدونیم یا نه؟ انسانها همه معمولی هستند و همه خاص….

  2. بدون شک فنامنا یکی از درخشان‌ترین تجربه‌های من در گوش دادن به پادکست‌ میون پادکستهای مختلف بوده. خیلی حیف بود تمام شدنش. البته به نظر من. با زهم به نظر خودم داشتم فکر میکردم که چه قدر حق دارم به عنوان شنونده معترض تمام شدن این سری بشم؟ خیلی نتونستم حق بدم به خودم. حتی نتونستم این حق رو بدم که از علی سخاوتی بپرسم چرا داری تمومش میکنی؟ یک تناقض سخت بود. محق دانستن خود صرفا به دلیل اینکه چیزی رو دوست دارم و این حق رو برای سازنده قائل نشدن که نخواد کاری رو ادامه بده به هر دلیلی.به هر حال ارزش گوش دادن داشت. ارزش مجدد گوش دادن هم داره بعضیهاش. چیزی که برای من خوشایند بود شناخت خود علی سخاوتی در این بین بود. در تقابل با آدمهای دیگر. و پایبندی به یه چیز دوست داشتنی که بر اساس اون سعی میکرد حال برخی رو خوب کنه. دم شما گرم علی آقای سخاوتی.

  3. واااای اون قسمت تعبیر خواب واقعا برای من باعث انبساط خاطر بود.من فکر نمی کردم واقعا یه فرقه ای باشن که دنبال یونگ راه بیافتن تا بشینن خواب هاشون رو تفسیر شمایل شناسانه بکنن تا بتونن خودشون رو بشناسن و از گذشته و آینده اشون سر در بیارن . با احترام به آقای یونگ و تراپیست های خواب درمان و روح کامل هستی و کائنات باید بگم به نظر من فرآیند این سیستم با فال قهوه فرق چندانی نداره. اونجا هم یه سری اشکال هستن که میشه همین تفسیرها رو از توش درآورد فقط متحرک نیست و سناریوش بیشتر شبیه پرده خوانی قهوه خانه اییه. به نظرم راه تغییر از آگاهی می گذره و برای شناخت بیشتر نمیشه به خوابهایی که تحت تاثیر استرس ها و اتفاقات روزمره افتادن اعتماد کرد. خود آگاهی یا ذهن آگاهی و مشاهده کردن چرخش افکار رو میشه راهی برای شناخت قرار داد ولی خواب و این شعرها که در موردش سرودین واقعا من رو یاد رمالان و فالگیران انداخت‌. 

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.