پادکست به راه بادیه #46

عشق واقعی، مهاجرت آقای غیاثوند به کلمبیا، قبولی در امتحان رانندگی، کارنامه به راه بادیه در ۲۰۲۱، دستور پخت بهترین سوپ عدس و قول سال نوی من برای زندگی رها از شادنفروید.

پادکست به راه بادیه را می توانید روی بیشتر اپ های پادکستینگ گوش بدهید.

Apple PodcastsAmazon MusicCastboxRadio PublicPocket CastsSpotifyGoogle PodcastsAnchor

آدرس ایمیل


عشق واقعی

~ دیوید وایت

ایمانی نهفته است در دوست داشتن سرسختانه آنکه به حق از آن توست.

مخصوصا اگر سالها صبر کرده باشی و مخصوصا اگر بخشی از تو هرگز باور نداشت که تو می‌توانی سزاوار این دست دعوتگر عاشق باشی که اینگونه به سویت دراز شده است.

اکنون به ایمان می‌اندیشم و به شهادت تنهایی و چیزی که حس می‌کنیم در این دنیا لایقش هستیم.

مردی را به خاطر می‌آورم که سالها پیش در هبردیز هر صبح روی سنگهای خاکستری تا کرانه فکهای غران قدم می زد، کلاهش را در تندباد شور به سینه اش می‌فشرد و خطاب به مسیح متلاطم نهفته در آب دعا می‌خواند.

و من به داستان طوفان می‌اندیشم و همه کسانی که بیدار می‌شوند و آن چهره دور اما آشنا را در آن سوی آب می‌بینند که می‌خواندشان

و اینکه چطور همه ما برای آن بیداری ناگهانی و آن خوانده شدن آماده می‌شویم.

و در آن لحظه باید که جواب مثبت بدهیم.

با این تفاوت که آن لحظه چندان با شکوه

چندان مقدس ظاهر نخواهد شد

که بیشتر با ظرافت و صمیمیت آشکار می‌شود در چهره کسی که می‌دانی باید دوستش بداری.

طوریکه وقتی بالاخره از قایق به سویش قدم بیرون می‌گذاریم، در می‌یابم که همه چیز ما را نگه می‌دارد و همه چیز شجاعتمان را تایید می‌کند

و اگر می‌خواستی غرق بشوی می‌توانستی اما نمی‌خواهی

چونکه بالاخره بعد از این همه تقلا و این همه سال دیگر نمی‌خواهی که غرق شوی،

به اندازه کافی غرق شده‌ای و می‌خواهی که زندگی کنی و می‌خواهی که عشق بورزی

و حاضری که هر سرزمین و هر ظلمتی را هر چقدر متلاطم و هر چقدر خطرناک در نوردی

تا بگیری آن تنها دستی را که می‌دانی در دست تو جا دارد.  

 

6 دیدگاه

  1. برای ترجمهٔ Have to می‌توان از «بر ماست» استفاده کرد.
    و در آن لحظه بر ماست که جواب مثبت بدهیم.
    یا
    و در آن لحظه بر توست که جواب مثبت دهی.

  2. تور سه روزه کلمبیا جهت گوش کردن پادکست با شرایط عالی در روزهای پایانی سال 2022برگزار میشود._شرایط مجرد بودن یا رضایت نامه از همسر**In ra finglish minevisam ta aghay sekhavati hosele khondanesh ra nadashte  bashe midonam pol nadarid. Vali vaghte az vpn estefade mikonid server ra colombia entekhab konidکجا دانند حال ما سبک سالان ساحل ها

  3. واقعاً؛ فقط با دیدن خبر انتشار یک قسمت جدید؛ خوشحال شدم. من بیکار نیستم، کارم را هم دوست دارم اما پادکست را پِلِی کردم و شروع کردم به انجام آن بخش از کارهایم که چند روز بود قفل شده بود و باز هم خوشحالتر شدم. ممنون ام. بله واقعاً نیاز داشتم. سپاسگزارم.

  4. این آبکی ترین قسمت به راه بادیه بود. فکر میکنم چون داره بهتون خوش میگذره چون گواهینامه رو گرفتین سوپ خوبی خوردین یکی دو وعده غذای دیگه هم که تو یخچاله ..مشغله ذهنی چندانی نداشتین که به پادکست سی و هشت درصد غنا بده. بقول بوکوفسکی یک پادکستر همون قدر که به ریکوردر و میکروفونش احتیاج داره به مشغله و غم و حسادت هم احتیاج داره. ولی خدایی سوپ عدسِ خوب چیزی بود.راستی من وقتی یکی پیشرفتی می‌کنه حس میکنم خودم بی عرضه تر از اون هستم یا تلاش نکردم بخاطر همین سعی میکنم اون پیشرفت رو کم اهمیت جلوه بدم که خودمو دلداری بدم و از اون شخص بخاطر اینکه این حس رو در من ایجاد می‌کنه طبیعتاً شااادن فِقُویدَم میاد. «اموجی خشم»

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *