گشادی منطقی

من یک ایده داشتم. ایده ام این بود که به مدت دوازده ماه هر روز دوازده دقیقه از چیزهایی را که در ساعت دوازده ظهر تجربه می کنم بنویسم. حدود یک ساعت با اشتیاق به این ایده و ابعاد مختلفش فکر کردم. بعد ناگهان ایده دیگری به ذهنم رسید. ایده جدید این بود که البته که دوازده ماه هر روز دوازده دقیقه از تجربیات ساعت دوازده ظهرم را نمی نویسم. لحظه ای که این ایده جدید به ذهنم رسید با تمام وجود می دانستم که ایده واقعی اینست. این را هم مطمئن بودم که تنها چیزی که مانع من برای اجرای ایده اولیه شده بود فقط همین فکر بود. چیزی مثل یک منع قانونی یا نقص مدارک.

10 دیدگاه

 1. کجا کی چطوری یک ایده پا به این دنیا می ذاره؟
  متوسط طول عمر یک ایده چقدره؟
  ایا تعداد ایده های به دنیا امده با ایده های کشته شده ارتباطی داره؟
  تعدد ایدها به ذاته خوبه؟ایا یه روزی از خواب پا نمی شی و ارزو نمی کنی ؛ارزو نمی کنم که یه روز بی ایده رو شروع کنم ؟
  یه شبایی از خواب پا میشم و می بینم از فشار زایش ایده ها بوده،یه بار تصمیم گرفتم ایده هام رو بنویسم وقتی دفتر پر از ایده شد یه روز دفتر گم شد حالا که فکر می کنم می بینم ایده ها دفترم رو خوردند.

 2. سلام واقعا یه مدت این تو ذهنمه که شما علی سخاوتی برای چی دارهه زندگی میکنه هدف بی هدفیش چیه. به خام عامیانه بپرسم فازش چیه. دیدشم به مذهب و اسلام بدونم واقعا فکر کنم این سوال خیلی هاست

 3. یک سایتی هست بنام موسسه ی عباسمنش. در اونجا یک محصول ۲۰ ساعته تبلیغ میشه به قیمت بیش از دو میلیون تومن. و حرف از تضمین واین حرفهاست….چندروزه هم که یه فایل دو ساعته رو ۳۵۰ هزارتبلیغ می کنند برا ثروت. بندگان خدا مردم چنان مقهور ومجذوب این تبلیغ میشن که نمی دونند واقعا چه کنند. خب افرادی درسطح شما باید بابحث علمی اینها رو به چالش بکشند که آخه ۴ تا دی وی دی چرا چند میلیون تومنه؟ تو این اوضاع اقتصادی ای دیگه چه بازاریست و بیزینسی؟
  ممنون اگه نظر خودتون رو هم بذارین.

  1. استاد موفقیت شاهین فرهنگ است و بس که نه افاده داره نه پول میخواد بیشتر سمیناراشم مفیدی گذاشتن برا دانلود خیلی به من کمک کرد اصلا تومنی خیلی با دیگر استادا فرقشه

 4. علی سخاوتی عزیز

  راستش همیشه نوشته هایت را در ذهنم مرور میکنم و بیشتر از هر کس دیگری بهم کمک کرده
  اما یک خواهش دیگه هم دارم
  در مورد اینکه هر لحظه فکر می کنی ممکنه خانواده ات اتفاقی برایشان پیش بیاد (نگران از دست دادنو… )و تو مسولی
  هم دوست دارم نظرت را بدونم

  تشکر

 5. این منع که دنبال ایده می آید ، همیشه حق به جانب تر و منطقی تر است . دلچسب تر است . مثل امتحانی که کنسل شود

 6. تو ترکی یه مَثَل داریم میگه: تنبل متفکر است!

  البته سالی فقط “سه شبانه روز و یک ساعت” صرف این ایده کردن فقط اولش راحت به نظر میرسه واسه من که روزی دوازده دقیقه حتی تو دستشویی هم نیستم واسه این کار زیاده نه؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *