نامه من به خریدار احتمالی خودرویی که قصد دارم بفروشم

خریدار احتمالی عزیز

این خودرو استثنایی، یکی از نمی دانم چند ده هزار خودرویی است که در سال 1390 تولید شده اند و مثل همه خودروهای استثنایی دیگر چهارچرخ، یک موتور، یک فرمان، سه پدال و سایر قطعات ضروری یک خودرو استثنایی را داراست.

از نظر کارشناسان خرید و فروش خودرو، این خودرو بدون رنگ محسوب می شود ولی صاحب قبلی خودرو که دوست من نیز هست به دلیل کهولت سن یا عدم دقت کافی یا کلا اهمیت ندادن به موضوع، دو سه جای خودرو را به هنگام خروج از پارکینگ به آرامی به دیوار مالیده است. من خودم زمانی که کناره های این خودرو خاص را به دیوار می مالید آنجا نبودم (اگر آنجا بودم که سعی می کردم اجازه ندهم این اتفاق بیفتد) ولی هر بار که شاهد خروج پیرمرد از پارکینگ بوده ام، دیده ام که این کار را بسیار به آرامی انجام می دهد.

من و صاحب قبلی خودرو که تنها صاحبان واقعی این خودرو فوق العاده تمیز و سرحال محسوب می شویم، گواهی می دهیم که با آن تصادف نکرده ایم مگر یکی دو مورد جزئی که آنهم بدون رنگ صافکاری شده است و هیچ کس نمی تواند تشخیص بدهد که روزی دختر جوانی بهنگام دنده عقب گرفتن از روی خط عابر پیاده به این خودرو مالیده است.

این خودرو صد هزار کیلومتر واقعی روی اتوبانهای آسفالت دو یا سه بانده بین زرخشت یا همسایگی زرخشت و شهرهایی با تاریخ و فرهنگ غنی مانند قزوین، رشت و تهران، با دقت، عشق و احتیاط رانندگی شده است. البته بدیهی است که همیشه چاله چوله های عمیقی پیدا می شوند که هر راننده ای را غافلگیر کنند.

از آنجاییکه که خودرو در فرهنگ ما جایگاه ویژه ای دارد همه سرویسهای دوره ای این خودرو بدون استثنا انجام شده است. من شخصا در مدت سه سالی که صاحب این خودرو بوده ام سه بار اصطلاحا آن را چکاپ کامل کرده ام در حالیکه همین کار یعنی چکاپ کامل سلامت را حتی یکبار هم برای خودم انجام نداده ام.

اگر شما هم مثل خیلیهای دیگر پایبند قانون هستید ممکن است برایتان مهم باشد که با این خودرو چقدر خلاف شده است. یک یا دو بار سرعت غیر مجاز (حدود 130 کیلومتر در ساعت) و دو بار تردد غیر مجاز به محدوده زوج و فرد و دو بار پارک غیر مجاز و یک مورد هم حمل نهالی که دو سه متر از شیشه بیرون زده بود. این موارد مواردی هستند که منجر به دریافت برگ جریمه شدند. قطعا موارد اندکی هم بوده که از چشم پلیس مخفی مانده یا زیر سبیلی رد شده اند. البته من به شما اطمینان می دهم که نه من و نه صاحب قبلی این خودرو اهل پرداخت جریمه به صورت نقدی به پلیس -مگر در موارد استثنایی- نیستیم.

تنها دلیل فروش این خودروی استثنایی تنوع طلبی ذاتی بشر یا بطور کلی مهاجرت به اینجایی است که اینجا نیست.

اگرچه بعید است که دلالان خودرو خزعبلات این وبلاگ را بخوانند ولی just in case  فقط مصرف کننده.

با احترام

علی سخاوتی

مالک خودروی تندر ال 90 سفید E2 فول

بیست و سوم فروردین 1395

5 دیدگاه

  1. من شخصا در مدت سه سالی که صاحب این خودرو بوده ام سه بار اصطلاحا آن را چکاپ کامل کرده ام در حالیکه همین کار یعنی چکاپ کامل سلامت را حتی یکبار هم برای خودم انجام نداده ام. چه واقعیت ملموسی؟

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *