ده نشانه المپیک

الف- فردی از جمعی پیشی می گیرد.

ب- جمعی به اینکه فردی از جمعی پیشی گرفته است افتخار می کنند.

ج- آن فرد ممکن است از جمعی آمده باشد که سالها یا قرنهاست تلاش می کنند از جمع های دیگر پیشی بگیرند.

ج-ج- آن فرد ممکن است از جمعی آمده باشد که سالها یا قرنهاست به پیشی گرفتن از جمع های دیگر (حداقل در عمل) وقعی نمی گذارند.

د- بودن چند فرد – که به پیشی گرفتن اهمیت می دهند- در یک جمع، ممکن است برای پیشی گرفتن آن جمع کافی نباشد.

ه- افرادی در جمع که به پیشی گرفتن اهمیت نمی دهند باز هم ممکن است به پیشی گرفتن آن فرد افتخار کنند.

و- برای جمع هایی که دوست دارند پیشی بگیرند استثناهای فیزیولوژیک یک در سیصد میلیون چیزی از افتخار پیشی گرفتن آن فرد کم نمی کند.

ز- برای جمعی که به پیشی گرفتن اهمیت نمی دهند پیشی گرفتن های استثنایی هر از چند گاهی، همانقدر افتخار دارد که پیشی گرفتن های برنامه ریزی شده همیشگی.

ح- جمع هایی که به پیشی گرفتن اهمیت می دهند، اهمیت ندادن به پیشی گرفتن را غیرقابل قبول جلوه می دهند و باعث ناراحتی و نگرانی در افرادی از بین جمع هایی که به پیشی گرفتن اهمیت نمی دهند می شوند.

ح-ح- جمع هایی که به پیشی گرفتن اهمیت می دهند، اهمیت ندادن به پیشی گرفتن را غیرقابل قبول جلوه می دهند و باعث زور زدن در افرادی از بین جمع هایی که به پیشی گرفتن اهمیت نمی دهند می شوند.

ط- جمع هایی که به پیشی گرفتن بیشتر از بقیه اهمیت می دهند با راه انداختن یک نمایش بزرگ پیشی گرفتن، جمع هایی را که به پیشی گرفتن اهمیت می دهند یا نمی دهند متحد می کنند. متحدالشکل. متحدالفکر. متحدالنگاه. متحدالخرید.

ی- جمع هایی که به پیشی گرفتن بیشتر از بقیه اهمیت می دهند با متحدالشکل متحدالفکر متحدالنگاه متحدالخرید کردن جمع هایی که به پیشی گرفتن اهمیت می دهند یا نمی دهند، باز هم بیشتر از بقیه پیشی می گیرند.

8 دیدگاه

 1. سلام
  عالی بود!
  من به پیشی گرفتن المپیک‌طور اصلن افتخار نمیکنم، وقتی که توی خیلی از چیزای منفی پیشی‌ها گرفتیم و مقام‌های اول جهانی رو به خودمون اختصاص دادیم!

 2. خیلی خیلیییی ممنونم دکتر سخاوتی!
  این پست منو از این رو به اون رو کرد.

  واقعاً تا کی ما قراره آدما رو مقایسه کنیم و با یه سری معیار بهشون یه عدد اختصاص بدیم و بعد اون اعداد رو به صورت نزولی مرتب کنیم و شماره ردیف رو به عنوان اعتبار اون شخص در نظر بگیریم؟
  :\

  اصلاً چرا ریاضی‌دان‌ها این‌قدر فشار به خودشون آوردن تا مفاهیمی مثلِ تراز رو بسازن تا مردم رو امتیازدهی بکنن؟
  چرا اصلاً؟
  واقعاً چرا؟
  اصلاً چرا؟
  چرا واقعاً؟

 3. بسیار عالی بود جناب سخاوتی!!!!
  و اینکه کسی که فردی تو جمعی به دنیا اومده که پیشی گرفتن در اون جمع اهمیتی نداره این یعنی جبر جغرافیا!!
  حالا این فرد در مقایسه با فردی که در جمع اهمیت دهنده به پیشی گرفتن به وجود آمده به طور قطع برای رسیدن به نقطه ی موفقیت (یا هر نقطه ی یکسانی) به طور برابر نباید تلاش کنن! که این یعنی متفاوت بودن شرایط!!! حالا سوال اینجاست که آیا دستاورد این دو فرد به طور مساوی مورد سنجش قرار میگیره؟؟؟ اگر بله در اینصورت اختلاف میزان تلاش هایی این دو فرد برای رسیدن به نقطه ای یکسان کجا احتساب میشه؟! (حداقل تو المپیک که دستاوردها به طور یکسان برآورد میشه)!!!0

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *