9 دیدگاه

 1. من به دلیل کثرت استفاده از سوالات آزمونهای طبقه بندی سالهای قبل ،سوالات کوییز قبل را طبقه بندی و پاسخ میدهم
  1 – جملات الهام بخش متن را شناسایی و به ترتیب الهام بخشی فهرست کنید؟
  ” اندازه گیری مانع نوشتن اشت. به هزار و یک دلیل.”
  اندازه گرفتن دلایل (هزارویک ) باعث شد جمله طولانی فوق ادامه پیدا نکند وحتی مانند یک ترمز میکخوب که کنترل را از دست راننده خارج میکند کنترل نوشتن را خارج و کلمه “است ” را به ” اشت” تبدیل کرده
  2- به کجای تئوری مرغ و تخم مرغ می توان انتقاد کرد؟
  این موضوع را سعید طلایی حل کرده “اول او بوده است یا مرغ ؟ این سوالی ساده است ”
  http://saeed-talaee.blogfa.com/post-160.aspx
  http://www.snn.ir/textversion/detail/news/326708/202

  3- ده پیام که این مطلب منتقل می کند کدامند؟
  همانطور که در روز هزار و یک کار انجام و فکر نمیکنید چطور انجام میشود .همان طور هم بنویسید .نوشته هم خیلی مهم نیست . گلهای یک فوتبالیست – حرکات موزون یک مربی رقص – صدای یک خواننده – ترتیب حرکات دست یک نوازنده – زمان فشردن دکمه دوربین یک عکاس و….. شاید ماندگارتر از نوشته باشند.مثلا همین “دولاب امیر” آنچنان تاثیر گذار و خود را در خاطره ها جاودانه کرد که نویسندگان چند جلدی به کسری از آن نمیرسند .

 2. قطعا میشود یک هندوانه یا هر چیز گرد مشابه دیگری را از پنجره بیرون پرتاب کرد و در حین افتادن هندوانه داد زد و پس از ترکیدن شئ مذکور محل را ترک کرد . و حتی کمی بیشتر .

 3. از کاغذی سفید
  هر چیزی می توان ساخت
  هواپیما
  یا بادبادکی بزرگ
  حتی زیر یکی از پایه های میزی
  که از بقیه کوتاه تر ست
  می توان گذاشت
  و یا شعری سرود
  برای عمری کوتاه تر از این زندگی

 4. شاید بهتر باشد آدم در پاسخ به این کوییز هیچ کاری نکند. چیزی ننویسد. چیزی نگوید. در تمام دوران دانشگاه نشد که یک روز استاد برگه خالی بدهد و بگوید بنویس. بدون هیچ سوالی. بدون هیچ پیش فرض و چارچوبی که به شما تحمیل کند.
  برگه ی بدون سوال آدم را به فکر می برد. مثل آینه ای که آدم خودش را در آن می بیند. و در نمره ای به شما بابت نوشتن پاسخ داده نمی شود. وقتی برگه سوال دارد و شما پاسخ می دهی بر مبنای آن نمره می گیری. اما وقتی سوالی نیست، برگه سفید است می توانی خودت را راحت بیان کنی. بدون ترس. بدون نگرانی. بدون استرس. بدون افسردگی. در برگه سفید می توانی به جای کپی کردن جواب، چیزی را بسازی. چیزی را خلق کنی.

  می توانی خودت پرسش و سوالاتی را طرح کنی. آن طور که می خواهی. بعد سعی کنی به آنها پاسخ دهی. یا ندهی.

  یا می توانی لبخندی بزنی و رد شوی.

 5. پاسخ کوئیز:
  یبوست بر نوشتن ما تاثیر میگذارد. یبوست بیشتر، نوشته کمتر/بدتر.
  برای رفع این مشکل راه های مختلفی وجود دارد.اگر دچار خشکی هستید من نمیدانم، ولی اگر دچار چسبندگی هستید، مشکل از چربی بالای شماست. برای حل مشکل یبوست ناشی از چربی بالا راه های مختلفی وجود دارد. میزان کربوهیدرات مصرفی را کم کنید. میزان چربی مصرفی را کم کنید. و ورزش کنید. ورزش با پایین آوردن میزان چربی میتواند باعث رفع مشکل یبوست شما بشود. معنی ورزش فقط ثبت نام در یک کلاس ورزشی یا رفتن به پارک و دویدن نیست. ده بار آرام بالا و پایین پریدن هم ورزش است.

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.