12 مهر 1396 – زرخشت

روی صفحه روشویی سرویس بهداشتی پمپ بنزین بین راه یک کیسه فریزر گذاشته شده بود که داخلش یک تیوب خمیر دندان تقریبا خالی و یک مسواک قرار داشت. البته سر مسواک که ظاهر پریشانی داشت از کیسه بیرون زده بود و سطح سنگی را که بین سه تا روشویی مشترک بود لمس می کرد. صاحب مسواک داشت سر و صورتش را حسابی صفا می داد. بعد از اینکه کارش تمام شد کیسه فریزرش را برداشت و در حال خارج شدن از در سرویس بهداشتی درست در آستانه در، کیسه از دستش افتاد. با یک دستش مسواک و خمیر دندانش را برداشت و با دست دیگر کیسه فریزر را – گویی که دیگر به آن نیازی نداشته باشد – کمی آنطرف تر پرت کرد.

آفت دهانم بعد از گذشت سه هفته نه تنها هنوز خوب نشده است بلکه اثری از بهبودی هم در آن دیده نمی شود. دهانم به معنای واقعی کلمه سرویس (…) شده است. خوردن هر چیزی، حرف زدن، خوابیدن در بعضی حالتها و مسواک زدن، فعالیتهای خیلی دردناک هستند. با این حال امروز در یک جلسه، کلی در باب مضرات مداخلات تشکلات مردم نهاد در جوامع محلی و شکست آنها در توانمند سازی آدمهای دیگر حرف زدم. و در باب ضرورت آنلرنینگ و کلی چیز دیگر که یادم نیست. شاید این جلسه منجر شود به فروختن یک سلسله کارگاه با تم آنلرنینگ.

یک لپ تاپ چینی خریدم به قیمت 600 هزار تومان. از هر چیزی آنقدر که کار کسی مثل من را راه بیندازد در آن تعبیه شده است. به جز دوشاخه ای که به پریزهای برق ایران فرو برود.

6 دیدگاه

  1. در یک فرد سالم بدون مشکل ایمنی و ریسک فاکتورهای محیطی مثل استرس باید 10 تا نهایتا 14 روزه آفت ماژور خوب بشه .
    پس استرس نداشته نباشید.چند تا ویال آمپول دگزامتازون و شربت آلومینیوم ام جی اس بخرید.هر ویال رو تقریبا با 5 تا 7 قاشق غذا خوری شربت آماده شده (دستورش روش هست) مخلوط کنید و هر بار بعد از غذا و مسواک غرغره کنید بعدش هم اگرقورت بدید مشکلی پیش نمیاد.برای قبل از غذا یک شیشه شربت دیفن هیدرامین بخرید و اونو غرغره کنید (اگر قورتش بدید خواب آوره)
    و برای شب ها هم یک پماد به اسم orabase از داروخونه بخرید و فقط یک لایه روی ضایعه بذارید و بخوابید.
    داروخونه ممکنه سعی کنه محصولات اورال بی یا آشغال های دیگه ای رو بهتون بفروشه که نباید قبول کنید.موثرترین و در دسترس ترین درمان همین هاست .امیدوارم زودتر خوب بشه .

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *